BeautyPlus_20190619181033908_save

Kurucu

Müjde Esin

“Kişisel deneyimlerim sonucunda anladım ki benzer yaşam koşullarına sahip olan biri olarak bana sağlanan burs ve olanaklar sayesinde üniversite ve master eğitimlerimi başarıyla tamamlayabildim. Bugün hala benim gibi birçok kız çocuğu, benzer sebeplerden dolayı eğitimden uzak kalıyor. Biraz destek aldıklarında ya da imkanlar yaratıldığında, hayatlarının çok daha fazla değişebileceğini biliyorum. Kendi deneyimim de bu alanda çalışmalar yürütmem için bir kanıt oluşturuyor. Eğitim sürecimde pek çok kadının bu fırsatı edinebilmesi üzerine çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum.”

Hakkında

Üniversite eğitimine Ünsal Oskay’ın eğitim bursu teşvikiyle başlayan Müjde Esin, Beykent Üniversitesi İletişim ve Tasarım Bölümü’nden yüksek onur öğrencisi derecesiyle mezun oldu. Londra’da Westminster Üniversitesi’nde Medya Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Refugee Council’da teknoloji ve çocuk eğitimi programlarında proje yönetmeni olarak çalıştı. TRT ve Skyturk360’da TV yapımcılığı ve yönetmenlik yaptı.

Kız çocukları eğitimine odaklanan Esin, yüksek lisans araştırmasını sosyal girişimde entegre problemi yaşayan göçmen kız çocukların eğitimi üzerine geliştirdi. 2016’da özellikle göçmen genç kız ve kadınların ekonomik bağımsızlığını kazanmaları için hayata geçirdiği KızCode projesi İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından yılın sosyal girişimi olarak tanındı ve hayata geçirildi. Proje, 2016 yılında Junior Chamber International (JCI) tarafından Yenilikçi Kurumsal Sosyal Sorumluluk ödülünü aldı ve 2017’de Microsoft’un Teknoloji Kadın Liderleri ödülünde Yılın başarılı Kadın Eğitimcisi olarak seçildi.

Şirketlere proje yönetimi danışmanlığı da veren Müjde Esin, KizCode Projesi kodlama atölyeleriyle, genç kızların ve kadınların çalışma ve bağımsızlık kazanmalarına yardımcı oluyor.

GoogleDrive_836f7395-7326-47de-bef9-abb3f30e5c4e
9dc28bf7-d39c-4e8d-8c19-1bf050f4df0b
GoogleDrive_Borusan-Kodlama-Küçük-119

Takımımız

544883SJ27sgaM

Connor Turkansky

Direktör

Deniz Gülbaharlı

Direktör